İTÜ Mezunlar Konseyi Logo İTÜ Mezunlar Konseyi Ana Sayfa

İTÜ Mezunları Derneği, yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi.

İTÜ Mezunları Derneği, 25 Kasım’da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. İTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Bilgisayar Mühendisliği ilk mezunlarından Erol Bilecik oldu.

haber ayraç
02.12.2011

Sadece ülkemizin değil dünyanın da en saygın eğitim kurumlarından biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), yenilikleri sürekli takip eden küresel vizyonu çerçevesinde global arenada yer alan diğer üniversitelerle yarışmaya devam ediyor. Uluslararası düzeyde birçok sektörde Türkiye’nin liderliği hedeflediği 2023 yılında 250. Yılı’nı kutlayacak olan İTÜ, 25 Kasım Cuma günü gerçekleştirdiği İTÜ Mezunları Derneği Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Bu önemli günde, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin de üniversitenin araştırma, inovasyon ve girişimciliğe dayalı değerlerini tanımlayarak, sürdürülebilir ve kaliteli eğitimi amaçladıklarını aktardığı bir sunum gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu üyeleri arasından Index Grup CEO’su Erol Bilecik İTÜ Mezunları Derneği Başkanlığı, Esas Holding CEO’su Çağatay Özdoğru ve Safer Grup YK Başkanı Haluk Taner Başkanvekilliği, Danışman Pınar Efendioğlu Genel Sekreterlik ve Altaş Alüminyum A.Ş. Genel Müdürü Tahsin Tuğrul da Saymanlık görevlerine seçildi.

İTÜ Mezunları Derneği Başkanı, Index Grup CEO’su Erol Bilecik şunları vurguladı: “Türkiye’de üniversitemizin kulvarındaki liderliğini, artık hiçbir camia tartışmamaktadır. Şimdi biz mezunlara düşen, İTÜ Mezunları Derneği’nin de; Türkiye’de tartışmasız ‘Lider Mezunlar Derneği’ olmasını sağlamaktır. Hep birlikte aldığımız bu değerli ve önemli sorumluluğun farkındayız. Yaşayan 100.000’i aşkın İTÜ mezunun hissedeceği bir yönetim ve disiplin anlayışı ile bu görevi başarıyla hayata geçireceğimize olan inancımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Türkiye’nin en değerli eğitim markası olan İTÜ’ye, derneğimizin çok önemli projelerle çeşitli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

Değerli Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Muhammed Şahin’in tüm İTÜ camiasını pozitif ve kucaklayan yaşam anlayışı ile üniversitemiz farklı ve bambaşka bir yol haritasına kavuşmuştur. İTÜ, artık mezunu, öğrencisi, dernekleri, vakıfları ve tüm değerli akademik kadrolarıyla tek vücut halinde hareket ederek, ‘Dünyanın İTÜ’sü olma yolunda hızla ve emin adımlarla ilerlemektedir. Bu doğrultuda Rektörümüze tüm mezunlar adına teşekkürlerimizi iletiyorum.

Her İTÜ’lü gibi, hayallerimiz büyük! Ayrıca, İTÜ’lü olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu gururu ülkemizle paylaşabilmenin en etkili yolunun, üniversitemiz adına yapacağımız güçlü projelerle İTÜ’lü olmanın farkındalığını yaratmaktan geçtiğine inanıyoruz. Siz mezunlarımızdan aldığımız güç, bizler için en değerli destek olacaktır.”

Olağanüstü Genel Kurulda belirlenen Yönetim Kurulu üyelerinin isimleri aşağıdakilerden oluşuyor:

Erol BİLECİK, Index Grup CEO

Çağatay ÖZDOĞRU, Esas Holding CEO

Haluk TANER, Safer Grup YK Başkanı

Pınar EFENDİOĞLUDanışman

Tahsin TUĞRULAltaş Alüminyum A.Ş. Genel Müdürü

Aysun BARINBKE Partner

Cömert VARLIKBilkom A.Ş.Genel Müdürü

Çelik ARSEL,  Emekli İş Adamı

Esra ÖZTEZCANProbil A.Ş.Genel Müdür

Gürkan ERGENEKONMedline Genel Müdürü

Hakan ÇOBANOĞLUSendika Bilgisayar - Genel Müdür

Halit ZAİMFujitsu Türkiye Genel Müdür

Haluk EMİROĞLUEmiroğlu Holding YK Üyesi

Önder EKERSmartpro A.Ş. Genel Müdürü

Sadi ABALIOrange Türkiye Genel Müdür

Selami ÇELEBİOĞLUBrodcast Müh.Prodük. Genel Müdür

Sibel KERİMOĞLUMetag İnş.YK Üyesi

Timur SIRTSabah Gazatesi / Gazeteci – Yazar

Veli Tan KİRTİŞProfilo Hizmetler Grubu CEO

 

Yedek Üyeler

Hüseyin CEVAHİROĞLU Telasis A.Ş. Genel Müdür

Hakan KOÇER Homend AŞ Genel Müdür

Arzu KANER Stratech Genel Müdürü

Ufuk KİRTİŞ T2 Teknoloji AS Proje Direktörü

Azmi BAKDUR Erayönetim A.Ş.Koordinatör

Ali Rıza  EFENDİOĞLU Gayrimenkul Yatırım Uzmanı

Cem YAZICI Reel Mühendilik Genel Müdür

 

Denetleme Kurulu Üyeleri

 

Ülkü ARIOĞLU Yapı Merkezi Holding YK Üyesi

Yılmaz GÜNGÖR İdil İnşaat Koordinatör

Nurhan MOTUGAN Ata İnşaat Koordinatör

 

Yedek Üyeler

Harun TAŞBAŞ Datagate AŞ Genel Müdür Yrd

Orkun Dizdar Index Grup-Stratejik Net Hizmetleri Direktörü

Suat Sümer Artım A.Ş. Genel Müdür

 

 İTÜ Mezunlar Derneği

İTÜ MBS
Mezunlar Meydanı
Projelerimiz

Ana Sayfa | Hakkımızda | Mezun Organizasyonları | Tanıtımlar | Komiteler | Faaliyetler | Haberler | İletişim